Artur Kubiński i Rafał Grodzicki w zarządzie Idea Banku

  • Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, do zarządu Idea Banku dołączają dwaj doświadczeni menedżerowie.
  • Artur Kubiński od 1 sierpnia zarządza obszarem sprzedaży, a w zakresie kompetencji Rafała Grodzickiego od 1 września znajdzie się m.in. bancassurance i zarządzanie ryzykiem operacyjnym.
- Bogate doświadczenie zawodowe i wiedza nowych członków zarządu idealnie uzupełniają obecny skład zarządu i będą wsparciem realizacji strategii banku. - mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku.

Artur Kubiński posiada ponad 18-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zdobyte w instytucjach finansowych. Zarządzał sprzedażą i relacjami z partnerami biznesowymi w takich instytucjach jak HSBC Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska i LUKAS Finanse. W latach 2013 – 2015 pełnił funkcję członka zarządu Idea Bank Ukraina. Przed dołączeniem do zarządu Idea Banku był od września 2015 r. członkiem zarządu Idea Bank Białoruś. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Już dzisiaj wiem, że praca w Idea Banku będzie dużym wyzwaniem i przygodą zarazem. To czysta przyjemność realizować postawione cele z zespołem nie patrzącym na ograniczenia, szukającym innowacyjnych i niestandardowych rozwiązań, zachowującym przy tym pełną transparentność i utrzymującym standardy na wysokim poziomie. Będziemy nadal mile zaskakiwać naszych klientów oraz wyznaczać nowe kierunki i trendy na rynku. - powiedział Artur Kubiński.

Rafał Grodzicki pracuje w instytucjach finansowych od 27 lat. W latach 1991 – 2004 związany był z Bankiem Handlowym, gdzie osiągnął stanowisko dyrektora zarządzającego w pionie małych przedsiębiorstw. Od 2004 r. do 2016 r. pracował na stanowiskach kierowniczych w Grupie PZU, w tym w latach 2008 – 2016 pełnił funkcję członka zarządu PZU Życie, a w latach 2015-2016 był członkiem zarządu PZU. Przed dołączeniem do zarządu Idea Banku prowadził projekty doradcze w obszarze bankowości i ubezpieczeń. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

- Zachodzące obecnie zmiany regulacyjne i rynkowe stanowią olbrzymie wyzwanie dla instytucji finansowych, które muszą zachować innowacyjność, konkurencyjność i jednocześnie być compliance.  Zgodnie z maksymą Petera Druckera, że „naj­lep­szą me­todą prze­widy­wania przyszłości jest jej tworzenie” chciałbym, dołączając do zespołu Idea Banku, budować rozwiązania tworzące przyszłość, ale osadzone na solidnych fundamentach mając w pamięci, że bank to: kapitał, ludzie i dobre procedury. - stwierdził Rafał Grodzicki.

O Grupie

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. W październiku 2017 roku Grupa Idea Bank została zaliczona przez Efma, międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające ponad 3 tys. instytucji finansowych ze 130 krajów, do grona pięciu najbardziej innowacyjnych instytucji bankowych na świecie. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 roku.

Więcej informacji:

Biuro Prasowe Idea Banku

biuro.prasowe@ideabank.pl