26.03.2019

Bankowość internetowa jeszcze bezpieczniejsza. IBM Trusteer Rapport w Idea Bank

Klienci Idea Banku mogą już pobrać oprogramowanie zabezpieczające bankowość online - Trusteer Rapport firmy IBM. Jest ono polecane jako dodatkowa ochrona uzupełniająca standardowe programy antywirusowe na komputery, z których wykonywane są transakcje w internecie.

Od 25 marca br. na stronie Idea Banku dostępne jest do ściągnięcia przez klientów banku bezpłatne oprogramowanie chroniące realizację usług w bankowości internetowej - Trusteer Rapport firmy IBM. Wprowadzenie tego dodatkowego zabezpieczenia transakcji online przez Idea Bank to realizacja przyjętej strategii, aby korzystanie z innowacyjnych produktów i usług banku było w pełni bezpieczne.

IBM Trusteer Rapport to zaawansowane oprogramowanie, które zostało opracowane z myślą o zapobieganiu kradzieży danych bankowych przesyłanych drogą elektroniczną. Został stworzony po to, aby zatrzymywać złośliwe oprogramowanie nakierowane na użytkowników bankowości i zapobiegać oszustwom finansowym. Działa dwutorowo – usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji. Zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco wykonuje aktualizacje, aby wykrywać najnowsze zagrożenia. Po instalacji na komputerze Trusteer Rapport działa w tle i chroni połączenie internetowe z serwisem www Idea Banku.

Bankowość  internetowa to obecnie ogromne udogodnienie, ale i czyhające cyber zagrożenia. W obliczu coraz częstszych
i inteligentniejszych ataków hakerskich mających na celu kradzież naszej tożsamości w sieci i uzyskanie dostępu do kont bankowych, postanowiliśmy dać naszym klientom dodatkową ochronę przed takimi działaniam
i” – mówi Jaromir Frankowicz, członek zarządu Idea Banku. – „Bankowanie online z Idea Bankiem jest wygodne, a od dzisiaj także jeszcze bezpieczniejsze po zainstalowaniu zabezpieczenia Trusteer Rapport. Oprogramowanie IBM-u to obecnie najlepsze narzędzie, które jako bank wprowadziliśmy i możemy polecić użytkownikom bankowości internetowej”.

IBM Trusteer Rapport jest już dostępny do pobrania na stronie Idea Bank pod linkiem:

https://www.ideabank.pl/bezpieczenstwo

https://www.ideabank.pl/ibm-trusteer-rapport