Filtry

Kontakt dla mediów:
biuro.prasowe@ideabank.pl

 

Rzecznik Prasowy
Katarzyna Siwek
katarzyna.siwek@ideabank.pl

 

Do kontaktu zapraszamy dziennikarzy. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z infolinią.

Biuro prasowe

2018-02-08

Idea Bank udostępnia klientom cyfrowy portfel Masterpass

Wystarczy otwarty rachunek, dostęp do Idea Cloud i aktywna karta, aby klienci Idea Banku mogli szybciej i wygodniej dokonać transakcji w sieci za pomocą cyfrowego portfela Masterpass. Usługa pozwala na bezpieczne realizowanie płatności zarówno w krajowych, jak i zagranicznych sklepach internetowych – niezależnie od miejsca pobytu czy urządzenia, z którego się korzysta.

2018-02-05

Tomasz Górski wzmocnił zarząd Idea Banku

Dotychczasowy szef obszaru SME w mBanku z początkiem lutego dołączył do zarządu Idea Banku. Będzie odpowiadał za innowacje, nowe produkty oraz marketing.

2017-12-07

Tylu chętnych na innowacyjną usługę, że Idea Bank wprowadza limit. Rekord Mobilnych wpłatomatów – 100 mln PLN w listopadzie

W listopadzie do Mobilnych Wpłatomatów użytkownicy wpłacili rekordową kwotę 100 mln PLN. Idea Bank oczekuje, że suma wpłat zrealizowanych od początku projektu jeszcze w tym miesiącu przekroczy miliard złotych. Chętnych do korzystania z innowacyjnej usługi jest tak dużo, że bank zdecydował się na wprowadzenie progu wejścia.

2017-11-14

Influencerzy w nowej kampanii Idea Banku „Jestem firmą”

Bycie popularnym youtuberem, vlogerem czy blogerem jest jednoznaczne z byciem przedsiębiorcą. A prowadzenie własnej firmy to kontrakt obowiązujący 24 godziny na dobę. Pierwszy bank, który zaangażował do swoich spotów przedsiębiorców z krwi i kości, dziś odkrywa, że każdy influencer również może powiedzieć o sobie „jestem firmą”. Tak brzmi przesłanie nowej kampanii Idea Banku, którą od poniedziałku można śledzić w kanałach social media.

2017-10-31

Idea Hub Express zwycięzcą konkursu EFMA-Accenture Distribution and Marketing Innovation Awards 2017!

Idea Hub Express, rewolucyjne rozwiązanie Idea Banku, zwyciężyło w kategorii „Phygital Distribution” prestiżowego konkursu DMI Awards, wyłaniającego najbardziej innowacyjne usługi finansowe na świecie. Pierwsza placówka bankowa oraz przestrzeń coworkingowa usytuowana w wagonie pociągu zdobyła Złoto za nowoczesny model dystrybucji usług.

2017-10-27

Grupa Idea Bank zarobiła 130,4 mln PLN w trzecim kwartale, zysk większy o 177%

• Zysk netto za pierwszych 9 miesięcy br., po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych, wyniósł 155,8 mln PLN, rosnąc o 62% względem analogicznego okresu przed rokiem;
• Rozpoczął się ostatni etap konsolidacji biznesu leasingowego; synergie kosztowe będące następstwem tego procesu, będą miały pozytywny wpływ na wyniki spółek leasingowych już w 2018 roku;
• Wynik odsetkowy Grupy za pierwszych 9 miesięcy br. wyniósł 552,5 mln PLN i był o 25% większy niż przed rokiem;
• Wskaźnik C/I skorygowany o podatek bankowy wyniósł narastająco po trzech kwartałach 46,8% i był wyraźnie niższy niż przed rokiem (56,3%);
• Na początku przyszłego roku zarząd pod przewodnictwem Tobiasza Burego, przedstawi kierunki rozwoju Grupy na najbliższe 3 lata.

2017-10-06

Zmiany w zarządzie

Jarosław Augustyniak i Dominik Fajbusiewicz zrezygnowali z funkcji prezesa i członka zarządu Idea Banku. Rada Nadzorcza przyjęła te rezygnacje, jednocześnie powierzając pełnienie obowiązków prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi – Tobiaszowi Buremu.

2017-10-05

EuroRating nadał Idea Bankowi rating kredytowy na poziomie BB z perspektywą stabilną

Agencja ratingowa EuroRating nadała Idea Bankowi zamówiony rating kredytowy na poziomie BB. Perspektywa ratingu została określona jako stabilna.

2017-10-04

Idea Bank uruchomił kantor internetowy

System bankowy Idea Cloud wzbogacił się o nową funkcję. Jest nią internetowy kantor walutowy. Z elektronicznej wymiany walut po bardzo korzystnym kursie mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak też klienci detaliczni.