Filtry

Kontakt dla mediów:
biuro.prasowe@ideabank.pl

Do kontaktu zapraszamy dziennikarzy. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z infolinią.

Biuro prasowe

2019-04-15

Wizytówki na start dla nowych klientów Idea Banku

Sto sztuk wizytówek według własnego projektu może otrzymać przedsiębiorca, który założy konto Firma To Ja w Idea Banku i wyrazi chęć udziału w promocji „Wizytówki z Ideą”. To kolejna inicjatywa Banku wspierająca mały i średni biznes ze szczególnym uwzględnieniem start-upów.

2019-04-10

Chmura Faktur – szybkie fakturowanie w Idea Cloud

Idea Bank wprowadził Chmurę Faktur do swojego systemu bankowości internetowej Idea Cloud. To darmowe, otwarte dla klientów firmowych i bezpiecznie rozwiązanie, które znacząco ułatwia i porządkuje wymianę dokumentów finansowych. Dzięki niemu użytkownik może za pomocą zaledwie kilku kliknięć wystawić i wysłać faktury do kontrahentów, przechować je w jednym miejscu, wygenerować Jednolity Plik Kontrolny i w mgnieniu oka wysłać wszystkie dokumenty do rozliczenia do biura rachunkowego.

2019-04-09

Idea Spot – nowe idealne miejsce do prowadzenia biznesu

Idea Bank otwiera dla Klientów kolejne miejsce do wspólnej pracy - Idea Spot. To przestrzeń coworkingowa, w której przedsiębiorcy oprócz bezpłatnego korzystania z nowoczesnego miejsca do prowadzenia biznesu, mają możliwość konsultowania się z przedstawicielami Idea Banku, Tax Care, Idea Money i Idea Getin Leasing.

2019-04-02

Kasoterminale w ofercie Idea Banku #IDEAPAY - nowe możliwości zdalnego zarządzania sprzedażą

Idea Bank wprowadza do swojej oferty kasoterminale #IDEAPAY. Te ergonomiczne, proste w użyciu urządzenia pozwalają efektywnie zarządzać punktem handlowym. Są przeznaczone dla obecnych i nowych klientów korzystających z rachunku firmowego. Dzięki uczestnictwu w Programie „Polska Bezgotówkowa” oraz zaangażowaniu banku w upowszechnianie wśród klientów obrotu bezgotówkowego, kasoterminale dostępne są w promocyjnej cenie.

2019-03-26

Bankowość internetowa jeszcze bezpieczniejsza. IBM Trusteer Rapport w Idea Bank

Klienci Idea Banku mogą już pobrać oprogramowanie zabezpieczające bankowość online - Trusteer Rapport firmy IBM. Jest ono polecane jako dodatkowa ochrona uzupełniająca standardowe programy antywirusowe na komputery, z których wykonywane są transakcje w internecie.

2019-03-18

Idea Bank Ukraina z najwyższą oceną na Ukrainie jako bank średniej wielkości

Idea Bank Ukraina, kontrolowany przez Getin Holding, został najlepiej oceniony w badaniu przeprowadzonym przez Międzynarodowe Centrum Studiów Politycznych przy wsparciu ekspertów z Niezależnego Stowarzyszenia Banków Ukraińskich.

2019-02-27

Twój e-PIT z Idea Bankiem

Klienci Idea Banku za pomocą systemu transakcyjnego Idea Cloud zyskali możliwość opłacenia podatku dochodowego za 2018 r. bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT w serwisie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl. Jeżeli po zalogowaniu do portalu okaże się, że jest do zapłacenia podatek dochodowy, klient może bezpiecznie, szybko i wygodnie uregulować swoje zobowiązanie bezpośrednio ze swojego konta. Idea Bank jako drugi bank w kraju zaproponował takie rozwiązanie.

2019-02-26

Oświadczenie Idea Bank w związku z działaniami Prokuratury z dnia 26 lutego 2019 r.


W nawiązaniu do informacji medialnych informujemy co następuje.

Bank w lipcu 2018 r. złożył do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niektórych byłych członków zarządu Idea Banku. W prowadzonym postępowaniu Bank uzyskał status pokrzywdzonego. W dniu 25 lutego 2019 r. Prokuratura Regionalna w Warszawie dokonała szeregu czynności w postaci: zatrzymań, przeszukań i zabezpieczenia dowodów, o co Bank wnosił w szeregu wniosków. Należy podkreślić, że Bank od wielu miesięcy współpracuje z organami Prokuratury i ustala działania swoich byłych pracowników i byłych członków zarządu, które mogą nosić znamiona przestępstw, w tym na szkodę Idea Bank S.A. Szkody, które mogły powstać w wyniku działań w/w osób, przekraczają wiele milionów złotych.

Bank podjął bardzo szerokie działania w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności związanych z udziałem pracowników i współpracowników Banku w procesie dystrybucji obligacji GetBack. Od kwietnia 2018 r. przeprowadzono trzy postępowania audytowe dotyczące różnych aspektów tej sprawy.

W wyniku przeglądu kadr zakończono współpracę z osobami, które nie działały zgodnie z regulacjami wewnętrznymi i przepisami prawa. Do Prokuratury zostało skierowanych 14 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez 12 osób.


Podjęte działania potwierdzają pełne zaangażowanie Banku w wyjaśnienie tej sprawy. Obecne wydarzenia dotyczą zdarzeń o charakterze minionym oraz byłych współpracowników Idea Bank i nie mają związku z bieżącą działalnością operacyjną Banku.

 

Zarząd Idea Bank S.A.

 

2019-01-21

Oferta depozytowa Idea Banku doceniona przez ekspertów

Idea Bank został doceniony w Rankingu Roku, czyli zestawieniu banków najczęściej zajmujących pierwsze miejsce w rankingach Bankier.pl w 2018 r., przygotowanym przez ekspertów rynku finansowego i dziennikarzy. Idea Bank wygrał w aż trzech kategoriach: najtańsze konta osobiste, najlepsze lokaty miesięczne oraz najlepsze lokaty półroczne.