Filtry

Kontakt dla mediów:
biuro.prasowe@ideabank.pl

 

Rzecznik Prasowy
Katarzyna Siwek
katarzyna.siwek@ideabank.pl
tel. 695 599 751

 

Do kontaktu zapraszamy dziennikarzy. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z infolinią.

Biuro prasowe

2017-04-13

More than PLN 50 million cashed in Idea Bank Mobile ATMs in March

Idea Bank, Poland’s most innovative bank supporting the country’s dynamic and vibrant entrepreneurial culture, has reported on Thursday a record performance of its cash-in Mobile ATMs in March. Total value of mobile ATMs deposits reached a historic high of PLN 51.5 million (€12,1m), up 418% on a yearly basis and 38% more than in February. Mobile ATMs now account for more than 20% of cash in transactions at Idea Bank.

2017-04-06

Ponad 50 milionów złotych wpłat do Mobilnych Wpłatomatów Idea Banku w marcu

Do Mobilnych Wpłatomatów Idea Banku klienci wpłacili w marcu rekordową kwotę 51,5 mln PLN, o 418% więcej niż przed rokiem i o 38% więcej niż w lutym. Mobilne Wpłatomaty odpowiadają już za ponad 20% wpłat gotówkowych do Idea Banku.

2017-03-07

Tax Care stworzył aplikację księgową dla kierowców korzystających z platformy Uber

Największa sieć biur rachunkowych w Polsce stworzyła aplikację, dzięki której każda faktura VAT wystawiona przez kierowcę korzystającego z Ubera jest automatycznie księgowana. To przełom w rozliczeniach księgowych przedsiębiorców oferujących swoje usługi za pośrednictwem popularnej platformy i początek współpracy dwóch bardzo innowacyjnych firm.

2017-03-07

Poland’s Idea Bank Group has created an accounting program for drivers using the Uber platform

Tax Care, Poland’s largest network of accounting offices, belonging to Idea Bank Group, has reported on Tuesday the launch of book-keeping application dedicated to Uber partner-drivers. This is a breakthrough in settling the accounts of businesses offering their services through the popular platform, and the beginning of cooperation between two highly innovative companies.

2017-03-02

Rekordowy rok Grupy Idea Bank

• W 2016 r. Grupa Idea Bank osiągnęła rekordowy zysk netto w kwocie 441 mln PLN; zysk z działalności kontynuowanej przekroczył 406 mln PLN, po wyeliminowaniu wpływu podatku bankowego rosnąc aż o 140% r/r • Pomimo rekordowo niskich stóp procentowych wynik odsetkowy wzrósł aż o 61% i wyniósł 624 mln PLN • Dalsza obniżka kosztu finansowania pozwoliła na zwiększenie średniorocznej marży NIM, która wzrosła w IV kw. do rekordowego poziomu 4,2% • Dzięki stabilizacji poziomu kosztów, m.in. w wyniku reorganizacji Grupy, skorygowany wskaźnik C/I obniżył się do 53,5% w całym roku, a w IV kw. spadł do 46,2% • Sprzedaż produktów kredytowych osiągnęła rekordowy poziom 8,3 mld PLN, rosnąc o 33%% r/r

2017-02-28

Wysokie zyski z depozytów strukturyzowanych w Idea Banku

27% - taki zysk w ciągu trzech lat odnieśli posiadacze lokaty strukturyzowanej „Niemieccy Giganci” dostępnej w Idea Banku. Z 32 subskrypcji depozytów strukturyzowanych, jakie Idea Bank przeprowadził w ostatnich trzech latach, aż 31 zakończyło się zyskiem. Depozyty te są nie tylko objęte ochroną BFG, ale też 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału.

2017-01-16

Pierwsze GPS-y liczą już raty leasingu

Po polskich drogach jeżdżą już pierwsze samochody wyposażone w urządzenia GPS, które obliczają ratę leasingu. W modelu „leasing na kilometry” sfinansowane zostały już m.in. zakupy nowej Dacii Duster oraz używanych Renault Premium i Chevroleta Cruze. Grupa Idea Bank pracuje już nad kolejną usługą opartą o technologię GPS.

2017-01-05

The first car loan fintech in Poland:GPS will calculate monthly payments

  • Idea Bank Group launches a new fintech project
  • Happy Miles uses GPS technology to develop pay-as-you-drive financial products
  • It’s the world’s first ‘car loan per kilometer’ concept, where monthly payments vary depending on travelled distance

 

2016-12-15

Pierwszy polski fintech w leasingu: GPS policzy ratę

• Grupa Idea Bank uruchamia nowy projekt typu fintech
• Happy Miles polega na wykorzystaniu technologii GPS do tworzenia produktów finansowych w modelu pay-as-you-drive
• Pierwszym na świecie przykładem zastosowania innowacyjnej koncepcji jest „leasing na kilometry”, w którym rata zależy od dystansu pokonanego przez samochód

2016-11-25

Idea Bank nagrodzony podczas FinTech Gala Awards

Nowoczesna bankowość w chmurze Idea Banku została uznana za najlepsze rozwiązanie w kategorii Technology Innovation w pierwszym polskim konkursie branży fintechowej. Idea Cloud, serwis transakcyjny a zarazem narzędzie do zarządzania firmą, jest flagowym przykładem umiejętnego wykorzystania technologii w usprawnieniu usług finansowych.