Filtry

Kontakt dla mediów:
biuro.prasowe@ideabank.pl

Do kontaktu zapraszamy dziennikarzy. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z infolinią.

Biuro prasowe

2020-07-08

Komunikat Idea Banku dotyczący usuniętej awarii bankowości internetowej

Informujemy, że dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej został przywrócony. Klienci mogą korzystać z usług oferowanych przez Idea Bank nie tylko w oddziałach i przez Infolinię, ale także za pomocą Idea Cloud i aplikacji mobilnej. System został uruchomiony ok. godziny 12:20 i obecnie jest poddawany dalszym pracom związanym z usunięciem pojedynczych błędów, co nie ma wpływu na możliwość realizacji transakcji.

2020-06-17

Uwaga! Pojawiają się nowe formy cyberataków

Trwający od 3 miesięcy lockdown spowodował znaczny wzrost ruchu w internecie - zarówno na stronach portali informacyjnych, jak i w internetowych witrynach sklepowych. Masowo zamawiamy online praktycznie wszystkie produkty i płacimy za nie przelewami, które należy autoryzować. Stwarza to dogodne warunki dla przestępców do przeprowadzania cyberataków.

2020-06-05

Klienci indywidualni Idea Banku już mogą płacić zbliżeniowo z Google Pay

Idea Bank udostępnił klientom płatności zbliżeniowe Google Pay. Z usługi korzystać mogą posiadacze kart debetowych banku wydanych dla osób fizycznych, którzy używają telefonów z systemem Android w wersji Lollipop (5.0) lub nowszej z opcją NFC (Near Field Communication).

2020-06-04

Utraciłeś dane logowania do bankowości internetowej Idea Cloud? Możesz odzyskać je online

Idea Bank wprowadził na stronie internetowej funkcjonalność umożliwiającą odzyskiwanie i odblokowanie loginu lub hasła do bankowości elektronicznej bez konieczności kontaktu z infolinią lub złożenia wizyty w oddziale Banku. To w pełni bezpieczne narzędzie zapewni klientom szybki powrót do korzystania z usług i produktów online.

2020-06-02

Video BOT Idea Banku ze srebrem w konkursie Innovation2020

Idea Bank zdobył srebrną nagrodę w konkursie Innovation2020 za rozwiązanie Video BOT. Jest to dostępna na stronie internetowej banku Interaktywna Wideo Asystentka, której zadaniem jest wspieranie klientów w korzystaniu z usług i produktów.

2020-05-29

Aplikacja mobilna Idea Bank dostępna w Huawei AppGallery

Idea Bank jest trzecim polskim bankiem udostępniającym swoją aplikację bankową w sklepie Huawei AppGallery. Dzięki temu rozwiązaniu klienci banku korzystający z telefonów Huawei mają szybki dostęp do swoich finansów z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Aplikacja mobilna Idea Bank jest też dostępna w sklepach Google Play i App Store.

2020-05-21

Idea Bank digitizes processes and offer

  • In Q1 2020, Idea Bank continued its recovery program, thanks to which for the fourth quarter in a row it recorded a profit at consolidated level – of PLN 1.7 million
  • On an individual basis, the Bank recorded a loss of PLN -31.6 million, (...)

2020-05-21

Idea Bank digitalizuje procesy i ofertę

  • W 1 kwartale 2020 r. Idea Bank kontynuował program autosanacji, dzięki czemu już czwarty kwartał z rzędu zanotował zysk na poziomie skonsolidowanym – w wysokości 1,7 mln zł
  • W ujęciu jednostkowym Bank zanotował stratę w wysokości -31,6 mln zł, która jest efektem zdarzeń (...)

2020-04-29

Wnioski o subwencje dla firm w ramach Tarczy Finansowej PFR już dostępne

Zgodnie z zapowiedziami od dzisiaj, od godz. 18:00, w bankowości Internetowej Idea Cloud można złożyć wniosek o subwencję z programu Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników. O wsparcie może ubiegać się każdy klient Idea Banku, który spełni warunki określone przez Polski Fundusz Rozwoju.