Filtry

Kontakt dla mediów:
biuro.prasowe@ideabank.pl

Do kontaktu zapraszamy dziennikarzy. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z infolinią.

Biuro prasowe

2020-09-24

Idea Bank kolejny kwartał na plusie

W II kwartale 2020 r. Idea Bank kontynuował program autosanacji i ponownie zanotował zysk na poziomie skonsolidowanym (1 mln zł), a także jednostkowym (5,7 mln zł). Łącznie, począwszy od III kwartału 2019 r., dodatni wynik Idea Banku na poziomie skonsolidowanym wyniósł 49,1 ml zł. Bank zbudował zdrowe fundamenty pozwalające osiągać trwałą rentowność: wynik odsetkowy, zarządzanie ryzykiem, restrukturyzacja kosztowa i modernizacja (transformacja digitalna).

2020-07-08

Komunikat Idea Banku dotyczący usuniętej awarii bankowości internetowej

Informujemy, że dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej został przywrócony. Klienci mogą korzystać z usług oferowanych przez Idea Bank nie tylko w oddziałach i przez Infolinię, ale także za pomocą Idea Cloud i aplikacji mobilnej. System został uruchomiony ok. godziny 12:20 i obecnie jest poddawany dalszym pracom związanym z usunięciem pojedynczych błędów, co nie ma wpływu na możliwość realizacji transakcji.

2020-06-17

Uwaga! Pojawiają się nowe formy cyberataków

Trwający od 3 miesięcy lockdown spowodował znaczny wzrost ruchu w internecie - zarówno na stronach portali informacyjnych, jak i w internetowych witrynach sklepowych. Masowo zamawiamy online praktycznie wszystkie produkty i płacimy za nie przelewami, które należy autoryzować. Stwarza to dogodne warunki dla przestępców do przeprowadzania cyberataków.

2020-06-05

Klienci indywidualni Idea Banku już mogą płacić zbliżeniowo z Google Pay

Idea Bank udostępnił klientom płatności zbliżeniowe Google Pay. Z usługi korzystać mogą posiadacze kart debetowych banku wydanych dla osób fizycznych, którzy używają telefonów z systemem Android w wersji Lollipop (5.0) lub nowszej z opcją NFC (Near Field Communication).

2020-06-04

Utraciłeś dane logowania do bankowości internetowej Idea Cloud? Możesz odzyskać je online

Idea Bank wprowadził na stronie internetowej funkcjonalność umożliwiającą odzyskiwanie i odblokowanie loginu lub hasła do bankowości elektronicznej bez konieczności kontaktu z infolinią lub złożenia wizyty w oddziale Banku. To w pełni bezpieczne narzędzie zapewni klientom szybki powrót do korzystania z usług i produktów online.

2020-06-02

Video BOT Idea Banku ze srebrem w konkursie Innovation2020

Idea Bank zdobył srebrną nagrodę w konkursie Innovation2020 za rozwiązanie Video BOT. Jest to dostępna na stronie internetowej banku Interaktywna Wideo Asystentka, której zadaniem jest wspieranie klientów w korzystaniu z usług i produktów.

2020-05-29

Aplikacja mobilna Idea Bank dostępna w Huawei AppGallery

Idea Bank jest trzecim polskim bankiem udostępniającym swoją aplikację bankową w sklepie Huawei AppGallery. Dzięki temu rozwiązaniu klienci banku korzystający z telefonów Huawei mają szybki dostęp do swoich finansów z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Aplikacja mobilna Idea Bank jest też dostępna w sklepach Google Play i App Store.

2020-05-21

Idea Bank digitizes processes and offer

  • In Q1 2020, Idea Bank continued its recovery program, thanks to which for the fourth quarter in a row it recorded a profit at consolidated level – of PLN 1.7 million
  • On an individual basis, the Bank recorded a loss of PLN -31.6 million, (...)

2020-05-21

Idea Bank digitalizuje procesy i ofertę

  • W 1 kwartale 2020 r. Idea Bank kontynuował program autosanacji, dzięki czemu już czwarty kwartał z rzędu zanotował zysk na poziomie skonsolidowanym – w wysokości 1,7 mln zł
  • W ujęciu jednostkowym Bank zanotował stratę w wysokości -31,6 mln zł, która jest efektem zdarzeń (...)