Oprocentowanie do0,50%

Lokata WALUTOWA-BIZNES

 • 2 waluty do wyboru - euro (EUR) i dolar amerykański (USD)
 • okres lokaty to 3, 6 lub 12 miesięcy
 • minimalna kwota Lokaty to 100 (EUR/USD)
 • maksymalna kwota Lokaty to 500 000 (EUR/USD)

Co otrzymujesz w pakiecie?

Orkes Umowy Oprocentowanie w skali roku dla
EUR USD
3 miesiące 0,35% -
6 miesięcy 0,40% 0,65%
12 miesięcy 0,50% -


 • okres lokaty to 3, 6 lub 12 miesięcy
 • 2 waluty do wyboru - euro (EUR) i dolar amerykański (USD)
 • produkt przeznaczony wyłącznie dla Posiadaczy Rachunku Rozliczeniowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, prowadzonego w walucie euro (EUR) lub dolara amerykańskiego (USD)
 • Lokatę WALUTOWĄ-BIZNES można założyć za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud, Bankowości Mobilnej oraz Bankowości Telefonicznej

Jeżeli posiadasz już konto firmowe w Euro lub w Dolarach Amerykańskich w Idea Bank, lokatę założysz poprzez bankowość elektroniczną.

Jeżeli nie jesteś naszym klientem, wniosek o Konto Firma To Ja z lokatą składasz online i wybierasz sposób aktywacji konta, który jest dla Ciebie najwygodniejszy:

 • podpisanie umowy w obecności kuriera
 • aktywacja online przelewem z innego rachunku - cały proces zajmie nawet jeden dzień
 • wizyta w oddziale

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Maskowane hasło dostępu
Idea Bank
Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS
Idea Bank
Wiadomości wysyłane
z podpisem elektronicznym


Lokata WALUTOWA-BIZNES (zwana dalej „Lokatą”) z oprocentowaniem stałym w skali roku. Lokata w walucie euro (EUR) może być zawarta na okres 3, 6 lub 12 miesięcy. Lokata w walucie dolar amerykański (USD) może być zawarta na okres 6 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec Okresu Umownego. Lokata może być zawarta w następujących walutach: euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD). Minimalna kwota Lokaty zakładanej w euro to 100 EUR, maksymalna 500 000 EUR. Minimalna kwota Lokaty zakładanej w dolarach amerykańskich to 100 USD, maksymalna 500 000 USD. Lokata dostępna jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą posiadających Rachunek Rozliczeniowy (dalej „Rachunek”) prowadzony przez Idea Bank S.A. w walucie, w której ma być otwarta Lokata WALUTOWA na rzecz Posiadacza Rachunku, z którego to Rachunku musi być dokonane zasilenie Lokaty. Oprocentowanie Lokaty zakładanej w euro (EUR) wynosi 0,35% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 3 miesiące, 0,40% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 6 miesięcy, 0,50% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 12 miesięcy. Oprocentowanie Lokaty zakładanej w euro (USD) wynosi 0,65% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 6 miesiące. W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego, Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek. Zaprezentowane informacje mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Szczegóły w Tabeli Oprocentowania aktualnie oferowanych lokat bankowych dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą dostępnej na stronie www.ideabank.pl oraz w oddziałach Idea Bank S.A