11.02.2020

Idea Bank otwiera nowe konto FIRMA+

Idea Bank wprowadza na rynek Konto FIRMA+. To nowe, wygodne rozwiązanie dla firm, które oferuje wiele darmowych funkcjonalności, a do tego bonus obniżający koszt składek ZUS płaconych przez przedsiębiorcę.

Konto FIRMA+ jest dostępne dla klientów od 4 lutego 2020 r. Bank wprowadził nowy rachunek, aby wesprzeć i odciążyć firmy w prowadzeniu działalności, szczególnie w początkowym okresie ich istnienia. Korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania, jakie oferuje Konto FIRMA+, obejmują wolne od opłat: przelewy do ZUS-u i US, standardowe przelewy internetowe oraz wpłaty we wpłatomatach – do kwoty 100 tys. zł miesięcznie. Samo prowadzenie Konta FIRMA+ jest również bezpłatne – w tym wypadku ulga obejmuje okres 24 miesięcy od otwarcia Konta.

Dodatkowo, dla nowych klientów korzystających z konta, którzy jednocześnie przystąpią do programu „Plus za ZUS”, został przygotowany bonus: zależnie od wysokości składek na ZUS Idea Bank umożliwi zwrot nawet 10% ich wartości (do 50 zł miesięcznie) przez 6 miesięcy od otwarcia konta, czyli łącznie do 300 zł.

- Stworzenie tak skalibrowanego konta było możliwe dzięki maksymalnemu okrojeniu kosztów w naszym banku – mówi Artur Kubiński, członek zarządu Idea Bank nadzorujący sprzedaż i marketing. - Konto FIRMA+ powstało z analizy potrzeb małych przedsiębiorców. Wiadomo, że szczególnie na początku prowadzenia działalności, liczy się każda złotówka. Nowe konto jest darmowe, a do tego umożliwia uzyskanie premii zmniejszającej koszty obowiązkowych ubezpieczeń, które dla małych firm są ogromnym obciążeniem, a trzeba je ponosić niezależnie od wysokości przychodów.

Założenie konta firmowego FIRMA+ to także dostęp do Idea Cloud, czyli systemu zarządzania firmowymi finansami on-line.

Wprowadzenie nowego konta FIRMA+ jest efektem prowadzonej sukcesywnie przebudowy portfela produktów Idea Bank w stronę oferty dopasowanej do potrzeb mikro i małych przedsiębiorstw.