09.04.2019

Idea Spot – nowe idealne miejsce do prowadzenia biznesu

Idea Bank otwiera dla Klientów kolejne miejsce do wspólnej pracy - Idea Spot. To przestrzeń coworkingowa, w której przedsiębiorcy oprócz bezpłatnego korzystania z nowoczesnego miejsca  do prowadzenia biznesu, mają możliwość konsultowania się z przedstawicielami Idea Banku, Tax Care, Idea Money i Idea Getin Leasing.

Otwarty z początkiem kwietnia br. w Gdańsku Idea Spot jest kolejnym elementem realizowanej przez bank strategii wprowadzania do oferty usług wspierających prowadzenie biznesu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw  – głównych Klientów banku.

Pomysł na jego organizację powstał po analizie potrzeb Klientów, którzy chcieliby otrzymywać wsparcie zarówno doradcze, jak i organizacyjne, szczególnie w początkach prowadzenia działalności. Bank jest wrażliwy na takie potrzeby, dlatego też od lat wprowadza rozwiązania i produkty ułatwiające prowadzenie małej i średniej firmy. Klienci Idea Banku skorzystali dotychczas z innowacyjnych rozwiązań, takich jak Idea Cloud – bankowość internetowa i mobilna, Idea Hub – sieć darmowych przestrzeni coworkingowych dla klientów, Idea Hub Express  – dostępny czasowo coworking w pociągu, Idea Summer Hub – letni coworking nad brzegiem Wisły czy Mobilne Wpłatomaty.

Obecnie Idea Bank poszedł o krok dalej i udostępnia swoim Klientom kompleksowe wsparcie doradcze, produktowe i usługowe w bezpłatnym miejscu do pracy. W nowo otwartym Idea Spocie obok siedziby banku funkcjonują firmy z grupy świadczące usługi dla Klientów: Idea Money, Tax Care i Idea Getin Leasing. W każdej chwili przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług ich doradców w zakresie księgowości, leasingu maszyn i urządzeń czy faktoringu, pozwalającego na zachowanie płynności. To wszystko w połączeniu z nowoczesną przestrzenią coworkingową – darmowym biurem dla przedsiębiorców. 

Na powierzchni ponad 600 m2 jest wszystko, czego potrzebują przedsiębiorcy – drukarki, kserokopiarki, Wi-Fi, miejsce i biurka do pracy, zaplecze socjalne z aromatyczną kawą i ekspresami do jej przygotowania. Do tego sale konferencyjne na spotkania biznesowe, szkolenia, prezentacje. Jest też otwarta wspólna przestrzeń do wykorzystania na panele, seminaria czy większe warsztaty.  

Idea Spot to jedyny taki projekt w Polsce” – mówi Tomasz Górski, członek zarządu Idea Banku. „Wchodzimy  na nowy poziom współpracy z Klientem. Współczesny przedsiębiorca potrzebuje takich rozwiązań, które pozwolą mu oszczędzić czas i jednocześnie otworzą dostęp do specjalistów efektywnie wspierających firmy w ograniczaniu kosztów prowadzenia biznesu”.

Idea Spot będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Administratorzy obiektu planują w Idea Spocie organizować debaty, seminaria i szkolenia. Nie bez powodu Idea Bank ulokował swój projekt w dzielnicy biznesowej, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, który realizuje wiele projektów i programów badawczych na rzecz biznesu. Tak więc oprócz oferowania komfortowych warunków do pracy czy wymiany kontaktów Idea Spot planuje również dostarczanie przydatnego know how dla swoich Klientów. Ma to być ważny punkt na mapie gospodarczej Gdańska, Trójmiasta, Pomorza i Polski. 

Zapraszamy. Czuj się jak u siebie.