Karty debetowe dla Spółek
- produkt wycofany z oferty

  • 0 zł za kartę do konta*
  • technologia zbliżeniowa Mastercard
  • bezpieczeństwo dzięki technologii 3D-Secure

Karty debetowe dla spółek to karty najnowszej generacji wyposażone w technologię zbliżeniową Mastercard, która pozwala na szybkie i wygodne płatności. W przypadku transakcji kartą płatniczą online płatności są zabezpieczone przez protokół 3D-Secure, który wymaga dodatkowego potwierdzenia kodem SMS.
Nasza karta debetowa to nieograniczony dostęp do gotówki w każdym miejscu na świecie.

Dzięki nowoczesnej technologii zaraz po podpisaniu umowy otrzymasz swoją nową kartę z której będziesz mógł od razu korzystać.

W Idea Banku nie zapłacisz też za wydanie debetowej karty płatniczej do konta, a jeśli będziesz z niej aktywnie korzystać nie pobierzemy opłaty miesięcznej za jej prowadzenie - wystarczy co miesiąc dokonać transakcji bezgotówkowych debetową kartą płatniczą na kwotę nie niższą niż 500 zł, w przeciwnym razie opłata za obsługę debetowej karty płatniczej wynosi 8,00 zł.

O technologii

Płatności zbliżeniowe to wygodna alternatywa dla transakcji gotówkowych. Dzięki nim możesz błyskawicznie zapłacić kartą bez podawania jej sprzedawcy. Transakcji zbliżeniowej dokonuje się poprzez zbliżenie karty do czytnika. Podczas realizacji płatności kartę powinieneś zbliżyć do czytnika dopiero po wyświetleniu kwoty płatności. Niektóre transakcje realizowane są w trybie tzw. offline. Oznacza to, ze kwota transakcji może być pobrana z konta w późniejszym terminie, np. po kilku dniach. Płatności powyżej 100 zł są chronione kodem PIN. Za granicą limit płatności zbliżeniowych dla których transakcje zbliżeniowe chronione są kodem PIN zmienia się w zależności od kraju, np. w strefie euro wynosi 50 EUR, w Wielkiej Brytanii 45 GBP, a w Stanach Zjednoczonych 250 USD.
Dzienny limit dotyczący liczby transakcji zbliżeniowych dla których PIN nie jest wymagany wynosi max 5. Każda kolejna transakcja wykonana w danym dniu ze względów bezpieczeństwa wymagać będzie wpisania kodu PIN lub złożenia podpisu na dowodzie transakcji. Limit nie dotyczy transakcji przy których występuje autoryzacja offline.


Bezpieczeństwo

Przy płatnościach dokonywanych zbliżeniowo, tak jak w wypadku każdej innej transakcji z użyciem karty, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa kart wydawanych przez bank. Bezpieczeństwo wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą narzędzi płatniczych MasterCard gwarantowane jest przez organizację płatniczą MasterCard. Transakcja dokonana przy użyciu technologii zbliżeniowej ma zagwarantowany taki sam poziom bezpieczeństwa jak transakcja wykonywana standardową kartą mikroprocesorową – chip wbudowany w kartę korzysta z takich samych technik szyfrowania zarówno przy transakcjach zbliżeniowych, jak i przy tradycyjnych oraz generuje dynamiczne dane (podpis komunikatu), unikalne dla każdej transakcji. W przypadku stwierdzenia zakupów bez autoryzacji właściciel karty powinien skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem, aby uzyskać dalszą pomoc. Nośnik zbliżeniowy można zablokować kontaktując się z infolinią Idea Banku pod numerem 22 101 10 10 lub 801 999 111.
O usłudze

Usługa 3D – Secure to dodatkowy standard zabezpieczający płatności internetowe poprzez dodatkową weryfikację wykorzystującą bezpieczny protokół przyjęty przez organizację Mastercard (Mastercard SecureCode). Podczas płatności kartą w sklepie internetowym zostaniesz dodatkowo poproszony o wpisanie kodu autoryzacji, który otrzymasz na telefon komórkowy w formie SMS. Usługa 3D - Secure jest bezpłatna i zostanie aktywowana automatycznie. Dzięki niej zyskujesz szybkie i bezpieczne transakcje bez ponoszenia dodatkowych kosztów dzięki dodatkowej autoryzacji.

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Uwierzytelnienie biometryczne w aplikacji mobilnej
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Możliwość powiązania urządzenia zaufanego ze swoim kontem, aby uprościć logowanie
Idea Bank
Unikalny system ochrony IBM Trusteer


* O PLN w przypadku wykonania w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą, wydawaną do Rachunku na łączną kwotę nie niższą niż 500,00 PLN. Jeżeli łączna kwota transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym jest niższa, opłata za obsługę karty wynosi 8,00 PLN.