Oprocentowanie do0,95%

Lokata WALUTOWA

  • 3 waluty do wyboru – euro (EUR), funt szterling (GBP), frank szwajcarski (CHF)
  • okres lokaty to 3, 6 lub 12 miesięcy
  • minimalna kwota Lokaty to 100 (EUR/GBP/CHF)
  • maksymalna kwota Lokaty to 500 000 (EUR/GBP/CHF)

Co otrzymujesz w pakiecie?• okres lokaty to 3, 6 lub 12 miesięcy
• 3 waluty do wyboru – euro (EUR), funt szterling (GBP), frank szwajcarski (CHF)
• produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego prowadzonego w walucie obcej, w której będzie zakładana lokata
• lokatę WALUTOWĄ można założyć za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej

Klienci posiadający konto w Idea Bank mogą założyć lokatę za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wystarczy zalogować się do systemu i przejść do zakładki z lokatami. Możliwe jest również założenie lokaty poprzez aplikację mobilną.

Jeśli nie posiadasz dostępu do bankowości elektronicznej wystarczy:

  • wypełnić prosty wniosek online dotyczący założenia konta
  • dokonać wpłaty środków na numer rachunku, przesłany przez Bank na adres e-mail podany w procesie wnioskowania o konto
  • po aktywacji konta możliwe będzie założenie lokaty z poziomu bankowości elektronicznej oraz mobilnej.

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Maskowane hasło dostępu
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS
Idea Bank
Wiadomości wysyłane
z podpisem elektronicznym


Lokata WALUTOWA (zwana dalej „Lokatą”) z oprocentowaniem stałym w skali roku. Lokata może być zawarta na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, kapitalizacja odsetek następuje na koniec Okresu Umownego. Lokata może być zawarta w następujących walutach: euro (EUR), funtach szterlingach (GPB) i frankach szwajcarskich (CHF). Minimalna kwota Lokaty to 100 (EUR/GBP/CHF), maksymalna 500 000 (EUR/GBP/CHF). Lokata dostępna jest dla konsumentów posiadających Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy (dalej „Rachunek”) prowadzony przez Idea Bank S.A. w walucie, w której ma być otwarta Lokata, z którego to Rachunku musi być dokonane zasilenie Lokaty. Oprocentowanie Lokaty zakładanej w euro (EUR )wynosi 0,35% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 3 miesiące, 0,40% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 6 miesięcy, 0,50% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 12 miesięcy. Oprocentowanie Lokaty zakładanej w funtach szterlingach (GBP) wynosi 0,80% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 3 miesiące, 0,85% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 6 miesięcy, 0,95% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 12 miesięcy. Oprocentowanie Lokaty zakładanej w funtach szwajcarskich (CHF) wynosi 0,10% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 3 miesiące, 0,15% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 6 miesięcy, 0,20% w skali roku dla Lokaty zakładanej na 12 miesięcy. W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego, Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek. Zaprezentowane informacje mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Szczegóły w Tabeli Oprocentowania aktualnie oferowanych lokat bankowych w PLN dla klientów indywidualnych dostępnej na stronie www.ideabank.pl oraz w oddziałach Idea Bank S.A.