Prowadzenie 0 zł

Konto FIRMA TO JA
nasze najlepsze konto dla firm

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • bezpłatne standardowe przelewy przez Internet
 • innowacyjny system do zarządzania firmą Idea Cloud w pakiecie
 • terminal płatniczy SumUp lub Elavon do konta

Konto FIRMA TO JA to konto firmowe, będące efektem współpracy Idea Banku z tysiącami przedsiębiorców - ich uwagi i pomysły przenieśliśmy do świata realnego, tworząc jedno z najbardziej przyjaznych kont dostępnych na rynku.

Jedną z największych bolączek właścicieli firm jest konieczność ponoszenia wysokich opłat za korzystanie nawet z tak podstawowych usług bankowych jak prowadzenie konta dla firm. Dlatego w ofercie Konta FIRMA TO JA nie pobieramy opłat za założenie i prowadzenie rachunku. Nie ma również opłat za wypłaty gotówki z bankomatów, wpłaty gotówkowe w oddziałach Idea Banku, standardowe przelewy realizowane w Bankowości Internetowej oraz dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir) i dwa przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu.

W Idea Banku nie zapłacisz też za wydanie debetowej karty płatniczej do konta, a jeśli będziesz z niej aktywnie korzystać nie pobierzemy opłaty miesięcznej za jej prowadzenie - wystarczy co miesiąc dokonać transakcji bezgotówkowych debetową kartą płatniczą na kwotę nie niższą niż 400 zł lub dokonać Wpłat gotówki w bankomatach lub wpłatomatach wskazanych przez Bank na łączną kwotę nie niższą niż 1 000PLN, w przeciwnym razie opłata za obsługę debetowej karty płatniczej wynosi 4,99 zł.

Zakładając konto firmowe zyskujesz dostęp do Idea Cloud, czyli systemu transakcyjnego pomagającego zarządzać firmowymi finansami. Znajdziesz tu darmowy program do fakturowania z możliwością budowania bazy klientów, wystawiania faktur i rachunków, wysyłania faktur na adres e-mail. W naszej bankowości w chmurze działa również wirtualny sejf, w którym bezpiecznie przechowamy Twoje dokumenty - przez Internet będziesz mógł dostać się do niego z każdego zakątka świata. Jak założyć konto online? Wystarczy złożyć wniosek o konto online, wybrać opcje aktywacji przelewem oraz wykonać przelew na nowe konto. Po weryfikacji Twoje konto zostanie aktywowane.

Idea Cloud pozwala też szybko korzystać z naszych kredytów, pożyczek i innych produktów finansowych - wystarczy kliknąć i wypełnić formularz danej oferty, a decyzja kredytowa pojawi się w kilka minut. Idea Cloud to także centrum zarządzania budżetem przedsiębiorstwa - sprawdzi płynność finansową i wskaże, jakie obszary wymagają Twojej uwagi.

W pracy przedsiębiorcy ważny jest komfort pracy i oszczędność czasu – dlatego wszystkim klientom udostępniamy innowacyjne placówki Idea Hub, w których będziesz mógł spokojnie popracować z kubkiem gorącej kawy, a nawet wynająć, również bezpłatnie, salę konferencyjną na spotkania ze swoimi klientami oraz Mobilne Wpłatomaty, które przyjadą po utarg do Twojej firmy – zamawiasz wpłatomat na określoną godzinę i nie musisz już się martwić o bezpieczny transport gotówki.

Jeżeli natomiast chcesz przyjmować płatności kartą, mamy dla Ciebie w ofercie dwa rodzaje terminali płatniczych Elavon i SumUp. Elavon to tradycyjny terminal POS, natomiast SumUp to mobilny terminal płatniczy, który podłączysz do swojego telefonu. U obu partnerów wynegocjowaliśmy dla naszych klientów posiadających konta firmowe preferencyjne warunki, niedostępne w standardowej, rynkowej ofercie. Dzięki temu możesz zyskać terminal bez opłat. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 • Rachunek rozliczeniowy Konto FIRMA TO JA przeznaczony jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą
 • Konto można założyć przez internet, telefon - poprzez kontakt z infolinią banku pod numerem 22 276 22 76 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) albo podczas wizyty w oddziale banku
 • Idea Cloud to system transakcyjny Bankowości Internetowej prowadzonej przez Idea Bank S.A. Z usługi Wirtualny Sejf i funkcjonalności Zarządzanie Płynnością może skorzystać każdy użytkownik Idea Cloud posiadający konto firmowe w Idea Bank S.A.
 • Aplikacja Program do faktur to usługa świadczona przez Idea Bank S.A. udostępniana klientom będącym osobami fizycznymi prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud
 • Wypełnij wniosek o konto online na stronie ideabank.pl, zadzwoń pod numer infolinii 22 276 22 76 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) albo odwiedź nasz oddział i uzyskaj dostęp do swojego konta
 • Aktywuj konto, na stronie ideabank.pl zaloguj się do Bankowości Internetowej i korzystaj aktywnie ze swojego nowego konta
 • Opłata za otwarcie rachunku: 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 0 zł
 • Opłata za wpłaty gotówkowe w oddziałach Idea Banku: 0 zł
 • Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju: 0 zł
 • Opłata za wydanie debetowej karty płatniczej do rachunku: 0 zł (od każdej karty)
 • Opłata za prowadzenie karty debetowej: 0 zł (pod warunkiem wykonania wydawaną do rachunku debetową kartą płatniczą co miesiąc transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę nie niższą niż 400 zł. W przeciwnym razie opłata wynosi 4,99 zł miesięcznie)

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Maskowane hasło dostępu
Idea Bank
Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS
Idea Bank
Wiadomości wysyłane
z podpisem elektronicznym


Rachunek Rozliczeniowy „Konto Firma to ja” (dalej Rachunek) przeznaczony jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Opłata za otwarcie Rachunku wynosi 0 PLN . Miesięczna opłata za prowadzenie Rachunku wynosi 0 PLN w przypadku Rachunku Głównego. W przypadku Rachunków Pomocniczych opłata miesięczna za prowadzenie wynosi 5,00 PLN od każdego Rachunku . Opłata za wydanie debetowej karty płatniczej do Rachunku wynosi 0 PLN (od każdej karty). Opłata za prowadzenie debetowej karty płatniczej wynosi 0 PLN (od każdej karty), pod warunkiem wykonania co miesiąc transakcji bezgotówkowych debetową kartą płatniczą, wydawaną do Rachunku, na łączną kwotę nie niższą niż: (i) 300,00 PLN dla debetowych kart płatniczych wydanych do Konta Firma to Ja prowadzonego na podstawie umowy zawartej do dnia 4 stycznia 2013 r. lub (ii) 400,00 PLN dla debetowych kart płatniczych wydanych do Konta Firma to Ja prowadzonego na podstawie umowy zawartej od dnia 5 stycznia 2013 r. lub (iii) dokonania Wpłat gotówki w bankomatach lub wpłatomatach wskazanych przez Bank i wyposażonych w moduł umożliwiający dokonywanie wpłat na łączną kwotę nie niższą niż 1 000,00 PLN. Transakcje bezgotówkowe oraz Wpłaty gotówki przy użyciu karty płatniczej, o których mowa w zdaniu poprzednim muszą zostać rozliczone (zaksięgowane) w danym miesiącu kalendarzowym. Jeżeli łączna kwota transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym jest niższa, opłata za obsługę debetowej karty płatniczej wynosi 4,99 PLN. Przez przelew standardowy należy rozumieć przelew między rachunkami prowadzonymi w Idea Bank S.A. oraz przelew krajowy dokonany na rachunek w innym banku w kraju w systemie ELIXIR za pośrednictwem Bankowości Internetowej. Szczegóły dotyczące pobieranych opłat w ramach Rachunku zawarte są w Tabeli Opłat i Prowizji dostępnej na www.ideabank.pl.

22 276 22 76
Koszt zgodny z taryfą operatora

Wyślij zapytanie