Piotr Miałkowski w zarządzie Idea Banku

  • Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, z dniem 23 sierpnia 2018 r. do zarządu Idea Banku dołączył doświadczony menedżer zajmujący się finansami banków od 23 lat.
  • Piotr Miałkowski będzie zarządzał obszarem finansowym w Idea Banku.
- Jesteśmy świadomi ile pracy jest do wykonania, aby utrzymać zaufanie naszych klientów. Zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w zarządzie pozwoliły na zbudowanie mocnego zespołu doświadczonych menedżerów. Mamy jako zarząd plan działania i wspólne cele, podejmujemy wyzwanie. - mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku.
 
Piotr Miałkowski posiada ponad 23-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zdobyte bankach i audycie. Przed dołączeniem do zarządu Idea Banku był od 2000 r. związany z pionem finansowym Banku Pekao SA, ostatnio jako dyrektor wykonawczy nadzorujący obszar informacji zarządczej, rachunkowości finansowej oraz data governance. Wcześniej zarządzał w Banku Pekao SA obszarem M&A, nadzorem właścicielskim i rachunkowością. Od 2011 r. był też jednocześnie przewodniczącym komitetu audytu i ryzyka w Krajowej Izbie Rozliczeniowej, a od 2017 r. przewodniczącym rady nadzorczej Pekao Investment Management. W latach 1999 – 2000 pełnił funkcję dyrektora departamentu zarządzania ryzykiem operacyjnym w BIG Banku Gdańskim. Od 1995 r. do 1999 r. był związany z KPMG Polska Audyt jako menedżer w dziale instytucji finansowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, programu MBA na Uniwersytecie Illinois (USA) i programu dla liderów prowadzonego przez INSEAD (Francja).
 
- Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyła mnie rada nadzorcza i prezes zarządu. Moim celem jest budowanie zaufania inwestorów i interesariuszy do banku. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się wzmocnić pozycję banku na rynku. Mam nadzieję, że pion finansowy będzie miał w tym swój istotny udział. - powiedział Piotr Miałkowski.
 
O Grupie
 
Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Jej model biznesowy oparty jest o innowacyjne, unikalne na skalę światową rozwiązania, takie jak zamawiany przez aplikację Mobilny Wpłatomat, przestrzenie coworkingowe Idea Hub, czy serwis transakcyjny Idea Cloud. W październiku 2017 roku Grupa Idea Bank została zaliczona przez Efma, międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające ponad 3 tys. instytucji finansowych ze 130 krajów, do grona pięciu najbardziej innowacyjnych instytucji bankowych na świecie. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 roku.