Wygodnie

W Idea Cloud i w aplikacji mobilnej przelew zwykły, ekspresowy, wykonasz gdziekolwiek jesteś, a także założysz każdą z naszych atrakcyjnie oprocentowanych lokat terminowych, zaplanujesz zlecenia stałe dla powtarzających się płatności, sprawdzisz stan Twojego konta i historię transakcji.
Kartą debetową zapłacisz za zakupy zbliżeniowo przykładając kartę do terminala płatniczego. Wypłacisz pieniądze z bankomatów w Polsce i krajach EOG* (pierwsze 5 wypłat w danym miesiącu za darmo), a także bezpłatnie wpłacisz gotówkę w ponad 3000 wpłatomatach w całej Polsce (ich aktualna lista jest dostępna na naszej stronie www.ideabank.pl.
Za pomocą usługi Pay by link zapłacisz za zakupy w sklepach internetowych oraz dokonasz płatności za faktury elektroniczne bez podawania numeru karty płatniczej.

Szybko

W bankowości internetowej Idea Cloud i w bankowości mobilnej zaznaczając opcję Dodaj do odbiorców zaufanych, można zapisać kontakt jako zaufany, dzięki czemu nie czekasz na autoryzację przelewu – zlecenie na zapisany numer rachunku bankowego nie będzie wymagało autoryzacji SMS-em.
Płacąc kartą za zakupy nie musisz mieć wyliczonej kwoty, nie czekasz na resztę, po prostu przykładasz kartę do terminala płatniczego.
Podczas zakupów za pomocą Pay by link szczegóły przelewu wypełniane są automatycznie - nie musisz sprawdzać numerów rachunków i nazw sklepów dzięki pełnej integracji zakupu dokonanego w sklepie internetowym z rachunkiem bankowym.

Bezpiecznie

Przelewy zlecane przez bankowość intrnetową Idea Cloud w tym Pay by link autoryzujesz SMS-em pod numer, który Bank posiada w systemie informatycznym. Transakcje realizowane w bankowości internetowej zabezpieczone są połączeniem szyfrowanym SSL.
W aplikacji mobilnej używamy powiązania urządzenia zaufanego ze swoim kontem, co zabezpiecza ale i dodatkowo ułatwia logowanie. W przypadku transakcji kartą płatniczą online płatności są zabezpieczone przez protokół 3D-Secure, który wymaga dodatkowego potwierdzenia kodem SMS. A zbliżeniowe płatności powyżej 100 zł są chronione kodem PIN.

Za darmo

0zł za wydanie i obsługę karty debetowej
za standardowe przelewy internetowe
za wpłaty w ponad 3000 wpłatomatach Euronet w całej Polsce (do 100 000 zł) za 5 pierwszych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i krajach EOG*
• 0zł za wydanie i obsługę karty debetowej
• 0złza standardowe przelewy internetowe
• 0złza wpłaty w ponad 3000 wpłatomatach Euronet w całej Polsce (do 100 000zł w danym miesiącu) za 5 pierwszych wypłat w danym miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce i krajach EOG*
*Europejski Obszar Gospodarczy - obejmuje państwa należące do Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), z wyjątkiem Szwajcarii.

Zacznij teraz!

Zamów kartę debetową do konta!
Kartę możesz zamówić bez wychodzenia z domu w bankowości internetowej Idea Cloud lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy wejść w zakładkę „Karty”, wybrać „karta debetowa” i kliknąć „Zamów”. Kartę debetową możesz zamówić także telefonicznie. Zadzwoń już teraz na Infolinię pod numer 22 101 10 10 (Infolinia dostępna jest od godziny 8 do 20, 7 dni w tygodniu).

Korzystaj z Pay by link
Dokonując płatności w sklepie internetowym wybierz ikonę Idea Bank. Zaloguj się do Idea Cloud, a wszelkie szczegóły przelewu zostaną wypełnione automatycznie.Wystarczy tylko zatwierdzić przelew kodem SMS.
Korzystaj z bankowości internetowej Idea Cloud.
Z Idea Cloud zrobisz praktycznie każdą operację, np. założysz nowe konto lub lokatę, sprawdzisz historię transakcji, zlecisz przelew czy zaplanujesz płatności.

Pobierz aplikację Idea Bank
Aplikacja pozwoli Ci sprawdzić stan Twojego konta, historię transakcji, zrobić przelew, zaplanować zlecenie stałe z dowolnego miejsca na świecie!

Najczęściej zadawane pytania

Wydanie, karty jak i jej obsługa są bezpłatne dla kart osób fizycznych. Opłaty miesięcznej za obsługę karty firmowej możesz w łatwy sposób uniknąć przy okazji codziennych zakupów. Wystarczy że wykonasz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min 400zł w miesiącu i opłata wynosi 0zł. W przeciwnym razie Bank pobierze opłatę 8zł.  

Zamówienia karty możesz dokonać z domu, po zalogowaniu się do Bankowości Internetowej Idea Cloud https://sso.cloud.ideabank.pl lub w Bankowości Telefonicznej pod numerem 22 101 10 10; 801 999 111 (Infolinia dostępna jest od godziny 8 do 20, 7 dni w tygodniu).

Możesz zamówić kartę do każdego rachunku rozliczeniowego w PLN który posiadasz. Kartę wyślemy na wskazany adres korespondencyjny, a PIN do karty nadasz samodzielnie w czasie aktywacji karty.

Wypłaty z bankomatów zlokalizowanych przy oddziałach Banku są bezpłatne, dodatkowo 5 pierwszych transakcji rozliczonych w danym miesiącu dokonanych w dowolnym bankomacie w kraju i na obszarze EOG odbywa się również bez opłat. Za każdą kolejną wypłatę Bank naliczy opłatę w wysokości 1% wartości transakcji dla kart osób fizycznych oraz 2% dla firm.

Wpłaty gotówki możesz dokonać w każdym wpłatomacie lub bankomacie z funkcją wpłatomatu. Usługa jest bezpłatna do 100 000zł wpłaconych w danym miesiącu. Wystarczy że użyjesz swojej aktywnej karty i w czasie operacji poprawnie zautoryzujesz się kodem PIN. Wpłata gotówki udostępniana jest na rachunku rozliczeniowym niezwłocznie po otrzymaniu środków, nie później jednak niż w dniu roboczym otrzymania środków przez Bank, a w przypadku gdy wpłacającym jest podmiot niebędący konsumentem, nie później niż w następnym Dniu Roboczym.

Dzienny limit wypłat gotówki z bankomatów jest ustalany indywidualnie, możesz go łatwo sprawdzić lub zmienić w bankowości elektronicznej Idea Cloud https://sso.cloud.ideabank.pl lub w Bankowości Telefonicznej pod numerem 22 101 10 10; 801 999 111 (Infolinia dostępna jest od godziny 8 do 20, 7 dni w tygodniu). Domyślna wartość limitu dla nowo wydanej karty to 2000zł, maksymalna możliwa do ustawienia wartość limitu dziennego to 50 000zł.

Aktywacja nowej karty połączona jest z nadaniem PINu do karty. W celu aktywacji karty którą otrzymałeś pocztą zaloguj się Bankowości Internetowej Idea Cloud https://sso.cloud.ideabank.pl i wybierz opcję aktywacja karty. Pamiętaj o nadaniu unikalnego numeru PIN który znasz tylko ty. Od momentu aktywacji karty możesz z niej korzystać zarówno w sklepach stacjonarnych, bankomatach jak i przy płatnościach na odległość.

W przypadku utraty karty możesz w łatwy sposób dokonać jej zastrzeżenia. W tym celu zaloguj się Bankowości Internetowej Idea Cloud https://sso.cloud.ideabank.pl lub dokonaj zastrzeżenia w Bankowości Telefonicznej pod numerem 22 101 10 10; 801 999 111 (Infolinia dostępna jest od godziny 8 do 20, 7 dni w tygodniu).

Zastrzeżenie jest procesem nieodwracalnym. Aby wydać nową kartę w miejsce zastrzeżonej postępuj tak jak w przypadku zamówienia nowej karty.

Zamówienia karty możesz dokonać po zalogowaniu się do Bankowości Internetowej Idea Cloud https://sso.cloud.ideabank.pl lub w Bankowości Telefonicznej pod numerem 22 101 10 10; 801 999 111 (Infolinia dostępna jest od godziny 8 do 20, 7 dni w tygodniu).

8Rozliczaj się bezgotówkowo także tam gdzie nie można zapłacić kartą. Dzięki przelewom zlecanym przez Bankowość Internetową i Mobilną możesz w łatwy sposób przesłać pieniądze czy uregulować rachunki. Wystarczy podać dane odbiorcy i zatwierdzić dyspozycję. Pieniądze dotrą do odbiorcy tego samego dnia lub na następny dzień roboczy.
Zależy ci na czasie? Możesz skorzystać z przelewu natychmiastowego Express Elixir a środki mogą być na koncie odbiorcy już w 15 minut. Opłata za przelew Express Elixir z konta osobistego wynosi 3,50zł a z konta rachunku firmowego 5zł.

Dla powtarzających się płatności warto wykorzystać funkcję zaufanego odbiorcy. Podczas wykonywania kolejnego przelewu do zaufanego odbiorcy można zapisać kontakt jako zaufany, dzięki czemu nie czekasz na autoryzację przelewu – zlecenie na zapisany numer rachunku bankowego zlecisz szybciej gdyż nie będzie wymagało autoryzacji SMS-em.