Dla nowych Klientów4,99%

Kredyt FAIR – kredyt firmowy dla nowych Klientów

 • limit w rachunku niezabezpieczony – do 50 000 zł
 • decyzja kredytowa online, bez zaświadczeń z ZUS i US
 • 4,99% dla zapewniających wpływy na rachunek

Kredyt FAIR to wygodny sposób finansowania codziennych potrzeb Twojej firmy. O kredyt możesz wnioskować przez Internet, bez konieczności wizyty w oddziale. Środki możesz mieć na koncie nawet w dniu pozytywnej weryfikacji umowy. Do przyznania kredytu z decyzją online nie wymagamy zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Wnioskując o tani kredyt w Idea Banku wystarczy nam historia Twoich firmowych kont z ostatnich sześciu miesięcy oraz PIT lub wyciągu z KPiR/ Ewidencji przychodów za poprzedni rok. Kredyt FAIR w Idea Banku dostępny jest bez zabezpieczeń, a jego maksymalna kwota wynosi 50 000 zł.

Atutami Kredytu FAIR są niskie oprocentowanie 4,99% dla Klientów, którzy zapewniają wpływy na rachunek zgodnie z warunkami umowy, przejrzyste warunki, brak opłat za udzielenie kredytu, stała dostępność środków czy nawet wcześniejsza spłata bez dodatkowych kosztów. Kredyt FAIR to tani kredyt z decyzją online, idealny dla firm, które potrzebują środków szybko i chcą mieć wygodny dostęp do nich. To świetny sposób na rozpoczęcie współpracy z Idea Bankiem.

Do limitu otrzymasz rachunek firmowy z innowacyjną Bankowością Internetową Idea Cloud, która pozwala nie tylko na wykonanie przelewów czy założenie atrakcyjnej lokaty, ale również posiada szereg funkcjonalności ułatwiających zarządzanie firmą, takich jak Program do faktur, Wirtualny Sejf, prognozowanie przepływów pieniężnych.

Idea Cloud to także przepustka do przestrzeni coworkingowej Idea Hub, w której możesz pracować w komfortowych warunkach bezpłatnie korzystając z WiFi, przy wygodnym biurku z kubkiem darmowej kawy oraz przy lekturze prasy biznesowej.

Pieniądze, które zarobisz w formie gotówki będziesz mógł bezpłatnie wpłacić w jednym z ponad 1000 stacjonarnych wpłatomatów w całej Polsce lub zamówić odbiór środków przez Mobilny Wpłatomat, który przyjedzie pod wskazane przez Ciebie miejsce o wybranej przez Ciebie godzinie.

 • Kredyt FAIR to niezabezpieczony limit kredytowy w rachunku firmowym przeznaczony dla przedsiębiorców
 • Z oferty „Kredytu Fair“ mogą skorzystać tylko klienci, którzy w momencie wnioskowania nie posiadają spłaconego lub aktywnego kredytu w Idea Bank S.A.
 • Maksymalna kwota uruchamianego limitu to 50 000 zł
 • Minimalna kwota uruchamianego limitu to 1 000 zł
 • Okres kredytowania w przypadku Kredytu FAIR to 6 miesięcy
 • Wymagane obroty: 50% średniomiesięcznych przychodów / wpływów branych pod uwagę przy decyzji kredytowej
 • Przygotuj wyciągi za ostatnie 6 miesięcy z rachunków firmowych i osobistych, dodatkowo jeżeli prowadzisz działalność ponad 12 mies. bank poprosi Cię o przedstawienie PIT lub wyciągu z KPiR/ Ewidencji przychodów za poprzedni rok zanim podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu kredytu
 • Złóż wniosek u doradcy Idea Banku lub przez Internet, korzystając ze strony obrotomierz.ideabank.pl
 • Przygotujemy dla Ciebie wstępną decyzję kredytową
 • W oddziale banku lub innym wskazanym miejscu w dogodnym dla Ciebie terminie podpisujesz umowę kredytową.
 • Rachunek i limit w rachunku uruchamiany jest nawet tego samego dnia, w którym następuje pozytywna weryfikacja umowy kredytowej
 • Na oprocentowanie kredytu składa się marża 3,2% + WIBOR 12M
 • Prowizja za udzielenie kredytu: 0%
 • Prowizja za gotowość środków: 0%
 • Prowizja za przedterminową spłatę i rezygnację z kredytu: 0%
 • Podwyższenie marży kredytu w przypadku braku realizacji wpływów na rachunku w Idea Bank zgodnie z Umową Kredytową

Jak dbamy o bezpieczeństwo

Idea Bank
Maskowane hasło dostępu
Idea Bank
Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Idea Bank
Szyfrowane połączenie https
Idea Bank
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS
Idea Bank
Wiadomości wysyłane
z podpisem elektronicznym

 

Przypominamy, aby o wszelkich zauważonych podejrzanych przypadkach niezwłocznie informować Bank poprzez kontakt@ideabank.pl lub pod numerem tel. 22 276 22 76 (koszt połączenia według taryfy operatora).

„Kredyt Fair” stanowi kredyt w formie linii kredytowej w rachunku dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Z oferty „Kredytu Fair“ mogą skorzystać tylko klienci, którzy w momencie wnioskowania nie posiadają spłaconego lub aktywnego kredytu w Idea Bank S.A. Umowa kredytu zawierana jest na 6 miesięcy. Maksymalna kwota kredytu to 50 000 zł. Oprocentowanie 4,99% w skali roku pod warunkiem realizacji przez klienta wymaganych obrotów na rachunku na zasadach określonych w umowie. Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego, uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania. Szczegóły dotyczące oferty dostępne są na stronie www.ideabank.pl i oddziałach Idea Bank S.A. Reklama ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani propozycji nabycia w rozumieniu przepisów art. 66 Kodeksu cywilnego.


Obrotomierz to serwis internetowy Idea Bank S.A., który umożliwia Klientowi wnioskowanie o kredyt online, skierowany do przedsiębiorców w rozumieniu Ustawy z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 584 ze zm.), tj. osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną – wykonujących we własnym imieniu działalność gospodarczą, jak również wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej. W ramach Obrotomierza Bank może zaoferować: Kredyt Obrotowy Ratalny do 300 000 zł, Limit w Rachunku do 500 000 zł, Kredyt Inwestycyjny do 500 000 zł oraz Kartę Kredytową z limitem do 50 000 zł. W ramach Obrotomierza dostępne są również kredyty „Obrotowy Fair” do 500 000 zł i „Inwestycyjny Fair” do 500 000 zł w wariancie bez odsetek, w którym Klient w całym okresie kredytowania spłaca raty kapitałowe oraz ponosi koszty prowizji (z zastrzeżeniem, że całkowita kwota tych kredytów, zawierająca wszystkie koszty okołokredytowe, nie może przekroczyć 500 000 zł). Dodatkowo klienci, którzy w momencie wnioskowania nie posiadają spłaconego lub aktywnego kredytu w Idea Bank S.A. za pośrednictwem Obrotomierza mogą skorzystać z oferty „Kredytu Fair” stanowiącego kredyt w formie linii kredytowej w rachunku do 50 000 zł. Kredyt z decyzją online rozumiany jest jako proces, w którym przygotowywana jest wstępna oferta produktowa online. W ramach oferty produktowej Bank proponuje możliwą kwotę finansowania z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota finansowania nie może przekroczyć 500 000 zł. W ramach tej kwoty, Klient może rozdysponować proponowaną kwotę finansowania na wybrane przez siebie produkty. Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego, uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania. Warunkiem uruchomienia przez Bank każdego kredytu oferowanego w ramach Obrotomierza jest zawarcie umowy kredytowej. Środki mogą zostać przekazane przez Bank po podpisaniu umowy przez wszystkie strony i pozytywnej jej weryfikacji, nawet tego samego dnia. Szczegółowe warunki uzyskania każdego z produktów dostępnych w ramach Obrotomierza, w tym wysokość pobieranych opłat i prowizji, dostępne są na stronie internetowej www.ideabank.pl oraz w oddziałach Idea Bank S.A. Reklama ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani propozycji nabycia w rozumieniu przepisów art. 66 Kodeksu cywilnego.

Kredyt Fair uzyskał pierwsze miejsce w „Rankingu kredytów w rachunku bieżącym dla firm ”  portalu Totalmoney.pl dla kredytów w rachunku bieżącym w kwocie 50 000 zł dla firm bez historii kredytowej, ze stażem działalności dwa lata i przychodami rocznymi w wysokości 500 000 zł, opublikowanym  w dniu 18.04.2016 r.