Projekt dofinansowania przedsiębiorstw w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm został zamknięty z końcem lipca br.
Obecnie można jeszcze składać reklamacje i odwołania
W piątek, 31 lipca 2020 roku o północy zablokowana została możliwość składania wniosków o subwencję z programu Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro i małych przedsiębiorstw. Oznacza to, że w Bankowości Internetowej Idea Cloud w Idea Bank została wyłączona funkcjonalność umożliwiająca wysłanie formularza.
Obecnie można jeszcze składać reklamacje i odwołania od częściowo pozytywnych decyzji dotyczących przyznania subwencji z PFR.


Ważne daty:

Reklamacje dla wniosków złożonych do 31 lipca br. będą przyjmowane w banku tylko do 14 sierpnia br. Proces składania standardowych odwołań do częściowo pozytywnie przyznanych subwencji kończy się 30 września br., a reklamacje do nich mogą być składane jedynie do 16 października br. Klienci mogą składać reklamacje w banku poprzez standardowe kanały tj. przez Bankowość Internetową, w oddziale, listownie i infolinię (w tym przypadku należy pamiętać, że jeżeli wymagane będzie dostarczenie dokumentów, niezbędnym będzie skorzystanie z innego wymienionego wcześniej kanału).
PFR zapewnia, że odpowie na wszystkie reklamacje klientów bez względu na toczący się proces przyjmowania odwołań oraz reklamacji.


Dane dotyczące Klientów Idea Bank:

Na 5 sierpnia br. subwencje finansowe PFR otrzymało 4745 przedsiębiorców będących klientami Idea Banku, dzięki czemu mogli oni utrzymać działalność w czasie pandemii.
Łączna kwota wsparcia przekroczyła kwotę ponad 337 mln zł.

Istotne materiały.
Zapoznaj się z nimi zanim złożysz reklamację lub odwołanie.


Przed złożeniem reklamacji lub odwołania od częściowo pozytywnej decyzji dotyczącej subwencji, prosimy zapoznaj się z zamieszczonymi dokumentami opisującymi zasady oraz daty realizacji programu dostępnymi na stronie PFR:

Pytania i odpowiedzi kierowane do PFR>>
Prezentacja>>
Przewodnik Tarcza Finansowa PFR>>
Regulamin>>
Bezpłatne szkolenia online na temat Tarczy Finansowej >>

Zapoznaj się też z wyjaśnieniami UOKiK dotyczącymi Tarczy Finansowej PFR:
Strona UOKiK >>