Tax Care stworzył aplikację księgową dla warsztatów współpracujących z Inter Cars

Największa sieć biur księgowych stworzyła aplikację, dzięki której faktury VAT za zakupy w Inter Cars, księgowane są w sposób automatyczny. Warsztaty samochodowe zaopatrujące się u największego krajowego dystrybutora części zamiennych, mogą dzięki temu znacznie uprościć swoje rozliczenia księgowe, a w efekcie obniżyć koszty usług rachunkowych.

Tax Care, który ma już na swoim koncie dedykowaną aplikację księgową dla kierowców Ubera, przygotował rozwiązanie upraszczające rozliczenia księgowe dla kolejnego dużego partnera – Inter Cars. Firma jest największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej odbiorcy, tylko z tytułu zakupów w Inter Cars, mogą mieć do rozliczenia nawet kilkadziesiąt dokumentów księgowych miesięcznie. Ponieważ ceny usług księgowych uzależnione są od liczby rozliczanych dokumentów, miesięczny koszt korzystania z biura rachunkowego przez warsztat samochodowy, można szacować na 500-1 000 PLN (dla przedsiębiorców stosujących uproszczone formy księgowości).

- Stworzona przez nas aplikacja umożliwia automatyczne księgowanie elektronicznych faktur wystawionych w systemie Inter Cars. Jednolity szablon tych dokumentów pozwolił nam na zaprogramowanie narzędzia, które nie tylko odczytuje zamieszczone na fakturze dane, ale przypisuje je następnie do odpowiedniej pozycji w Księdze Przychodów i Rozchodów. Rola księgowej ogranicza się więc do sprawdzenia poprawności danych. Dzięki temu mogliśmy stworzyć konkurencyjną cenowo ofertę usług księgowych dla warsztatów samochodowych i innych odbiorców zaopatrujących się w Inter Cars – mówi Adam Glos, prezes Tax Care.

Koszty udało się obniżyć nie tylko dzięki automatyzacji procesu księgowania faktur wystawianych przez Inter Cars, ale też dzięki wyłączeniu ich z limitu dokumentów, który decyduje o cenie abonamentu księgowego. Przykładowo, jeśli właściciel warsztatu samochodowego ma do rozliczenia do 150 dokumentów, z których 60 to faktury za części zakupione w Inter Cars, stawka za usługi Tax Care wyniesie 199 PLN przez pierwszych 6 miesięcy, a potem 379 PLN. Według standardowego cennika koszt rozliczenia do 150 dokumentów wyniósłby 599 PLN. Każdy przedsiębiorca korzystający z usług Tax Care, obsługiwany jest przez dedykowaną księgową i dodatkowo uzyskuje dostęp do systemu księgowego zintegrowanego z rachunkiem bankowym w systemie Idea Cloud należącym do Idea Banku.

- Aplikacja stworzona przez Tax Care ułatwia naszym klientom prowadzenie rozliczeń rachunkowych, zwiększając ich bezpieczeństwo. Automatyzacja czynności księgowych poprzez włączenie elektronicznych faktur w Inter Cars, które po wystawieniu w naszym systemie są wysyłane w wiadomościach e-mail do pobrania bezpośrednio do Tax Care, pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kosztów i oszczędność czasu dla naszego klienta, który może się skupić na rozwijaniu swojego biznesu. Rozwiązanie to idzie w parze z wykorzystaniem najnowszych technologii w innych obszarach działalności Inter Cars – mówi Tomasz Ładosz z Działu Sieci Serwisowych i Obsługi Klientów Kluczowych Inter Cars.

Adam Głos zauważa, że aplikacja księgowa dla klientów Inter Cars, jest kolejnym dużym projektem technologicznym, w którym Tax Care tworzy rozwiązanie upraszczające rozliczenia księgowe kolejnej dużej grupy przedsiębiorców. Pierwszym była podobna aplikacja – umożliwiająca automatyczne rozliczanie faktur wystawionych przez kierowców korzystających z platformy Uber. – Nasza silna pozycja rynkowa oraz fakt, że jesteśmy częścią Grupy kapitałowej Idea Banku, rozwijającej wiele projektów typu fintech, pozwala nam tworzyć autorskie narzędzia oraz eliminować czasochłonne czynności w pracy księgowych. Dzięki temu możemy oferować usługi konkurencyjne cenowo zapewniając jednocześnie najwyższe bezpieczeństwo prowadzonych rozliczeń – podkreśla prezes Tax Care.

Tax Care jest największą firmą księgową w Polsce. Obsługuje ponad 21 tys. klientów i posiada 390 oddziałów własnych i partnerskich w całej Polsce. Świadczy usługi rachunkowe, zarówno dla firm rozliczających się na zasadach uproszczonych, jak też prowadzących pełną księgowość.

Inter Cars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ponad 470 filialnych punktów dystrybucyjnych w całej Europie. Spółka oferuje części do aut osobowych, ciężarówek i motocykli, dystrybuuje opony, oleje, akumulatory, elementy karoserii i wyposażenie warsztatów. Inter Cars, poza dystrybucją części samochodowych, działa również w obszarze produkcji naczep, regeneracji części samochodowych i usług logistycznych. Rozwija się też w segmencie maszyn rolniczych i przygląda rynkowi marine.