27.02.2019

Twój e-PIT z Idea Bankiem

Klienci Idea Banku za pomocą systemu transakcyjnego Idea Cloud zyskali możliwość opłacenia podatku dochodowego za 2018 r. bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT w serwisie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl. Jeżeli po zalogowaniu do portalu okaże się, że jest do zapłacenia podatek dochodowy, klient może bezpiecznie, szybko i wygodnie uregulować swoje zobowiązanie bezpośrednio ze swojego konta. Idea Bank jako drugi bank w kraju zaproponował takie rozwiązanie. 
 
W celu ułatwienia klientom dokonania rocznego rozliczenia Idea Bank zaproponował rozwiązanie dobrze znane z modelu płacenia za zakupy w sklepach internetowych, czyli wykorzystujące platformę szybkich płatności. Wszyscy klienci banku po sprawdzeniu udostępnionej przez Ministerstwo Finansów deklaracji podatkowej  PIT-37 i PIT-38 oraz zaakceptowaniu jej treści, otrzymają wygenerowany w systemie plik. Gdy okaże się, że klient powinien dopłacić konkretną kwotę, wystarczy, że wybierze opcję dokonania rocznego rozliczenia z Idea Bankiem. Zostanie wtedy przekierowany do bankowości elektronicznej Idea Cloud. Po zalogowaniu się przez klienta do systemu, transakcja zostanie automatycznie wygenerowana z danymi wprowadzonymi bezpośrednio do formularza zlecenia przelewu z osobistego lub firmowego rachunku bieżącego klienta w Idea Banku. Podatnikowi pozostanie tylko autoryzowanie płatności otrzymanym z banku kodem SMS, zaś na ekranie wyświetli się potwierdzenie zrealizowania płatności.
 
System umożliwia klientom zlecenie płatności służącej rozliczaniu zeznania podatkowego kilkoma kliknięciami w miejscu, gdzie został wygenerowany dokument PIT. To duże ułatwienie dla klientów było możliwe dzięki współpracy Krajowej Izby Rozliczeniowej, Ministerstwa Finansów i banków. Dzięki systemowi Idea Cloud można o wiele wygodniej opłacić podatek, zamiast ręcznie przepisywać dane do formularza przelewu. Jest to kolejna funkcja naszego systemu, która znacząco oszczędza czas klientów. Połączenie portalu podatkowego z systemem transakcyjnym banku stanowi potwierdzenie, że jesteśmy wiarygodnym i bezpiecznym partnerem przedsiębiorcy – powiedział Grzegorz Getka, dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej Idea Banku.