Video BOT Idea Banku ze srebrem w konkursie Innovation2020

Idea Bank zdobył srebrną nagrodę w konkursie Innovation2020 za rozwiązanie Video BOT. Jest to dostępna na stronie internetowej banku Interaktywna Wideo Asystentka, której zadaniem jest wspieranie klientów w korzystaniu z usług i produktów.

Video BOT został wyróżniony w kategorii „Innowacyjny Biznes”. Jury konkursu doceniło to rozwiązanie za łatwość obsługi, intuicyjność i nowoczesny design, w tym dostosowanie wyglądu witryny do pory dnia.

Wirtualna asystentka rozpoczęła pracę na stronie internetowej ideabank.pl w czerwcu ubiegłego roku. Wchodzi z klientami w interakcję, pomaga wypełnić formularz: zadaje pytania, weryfikuje poprawność wypełnienia pól. W efekcie przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić czas w wypełnianiu formularzy oraz uzyskaniu informacji na temat usług i produktów banku.

- Cieszymy się, że nasza wirtualna asystentka została doceniona przez jury tego prestiżowego konkursu. Nazywamy ją „Konwersja”, ponieważ jej praca bardzo wyraźnie przekłada się na wzrost zainteresowania stroną internetową banku oraz jej zawartością. Najważniejsze jednak jest dla nas to, że Video BOT ułatwia klientom banku wygodne załatwianie spraw w jednym miejscu bez konieczności kontaktowania się np. z centrum obsługi telefonicznej – mówi Bartosz Witorzeńć, dyrektor Marketingu i CRM w Idea Banku.

Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy z Videomill.

Innovation2020 konkurs wyłaniający najlepsze pomysły w obszarze innowacji marketingowej. Jego jury wyróżnia m.in. nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, modele biznesowe, sprzedażowe oraz ciekawe pomysły na produkt i usługę. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.