Przedsiębiorcy i managerowie polskich firm tracą na biurokrację od 2 do 4 godzin dziennie. Jest to wynik badania przeprowadzonego przez Idea Bank[1]. Rocznie daje to 50 dni pracy jednego pracownika w firmie, często kluczowego! Prawie dwa miesiące to czas, który mógłby zostać spożytkowany na szukanie klientów, rozwój, lepszą organizację, czyli na działania będące istotą prowadzenia firmy.

Formalności i nowoczesne rozwiązania

Dla prowadzących biznes czynności takie jak przelewy, wystawianie faktur, wizyty w banku, załatwianie formalności urzędowych to realna strata czasu i pieniędzy. Jest to też przykry,  powtarzalny, monotonny i przez to wyjątkowo nielubiany obowiązek. Nie dziwi więc, że coraz więcej małych i średnich firm, których w Polsce jest ok. 3 milionów[2], szuka nowoczesnych rozwiązań wspierających ich funkcjonowanie. W bankowości częstą barierą są formalności, wizyty i kolejki w banku, a także powtarzalne procesy. Z pomocą przychodzi technologia.

Innowacyjny bank

Idea Bank to jedna z najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych na świecie, która od początku konsekwentnie realizuje model współpracy przyjazny biznesowi i rozumiejący jego potrzeby – od nowoczesnej platformy do zarządzania firmą po ułatwienia w komunikacji z bankiem i uproszczenie formalności. Idea Bank znany jest z prostych rozwiązań i szacunku dla czasu i pieniędzy swoich klientów.Przykład: kredyt obrotowy 

Potrzeby managerów i właścicieli firm są różne. Jednak zdaniem specjalistów kluczowe dla większości z nich jest szybkie i wygodne odzyskanie przepływu gotówki w organizacji.

Niech narzędzia i produkty pozwalające na pozyskanie gotówki w firmie posłużą jako przykład współpracy Idea Banku z klientami.

 

Klient banku może sprawdzić zdolność kredytową swojej firmy zupełnie za darmo – wystarczy, że złoży wniosek online. Idea Bank rozumie swoich klientów i nie wymaga, aby dostarczali z urzędów stos dokumentów w celu uzyskania kredytu. Zdaniem banku przedsiębiorcy powinni skupiać się na prowadzeniu i rozwijaniu działalności i nie tracić czasu na przesiadywanie w urzędach. Stąd produkt finansowy skrojony na miarę ich potrzeb – kredyt z decyzją wydawaną online.

Oprócz finansowania klient Idea Banku otrzymuje cały zestaw narzędzi usprawniających prowadzenie biznesu: dostęp do Idea Cloud, konto z debetem, możliwość korzystania z Mobilnego Wpłatomatu czy centrum coworkingu Idea Hub. 

[1] źródło własne, badanie przeprowadzone w dn. 20-27 lutego 2014 roku na próbie 1000 respondentów.

[2] według Raportu GUS o stanie sektora małych i średnich firm w Polsce, 2014 rok.

Udostępnij ten artykuł znajomym!